Испијте го ОВА пред спиење, храната која сте ја јаделе ќе се стопи преку ноќ, ќе ослабете МНОГУ БРЗО!

Испијте го ОВА пред спиење, храната која сте ја јаделе ќе се стопи преку ноќ, ќе ослабете МНОГУ БРЗО!

Прво, нема да имате проблеми со несоница, второ, ги исфрлате сите токсини од организмот и правите целосен детокс.

Пијалакот има и други погодности како што се: лечење дијабетес, крвен притисок и кардиоваскуларни болести.

Состојки:

  • 1 лимон
  • една рака магдонос
  • 1 лажица рендан ѓумбир
  • 1 лажичка оцет
  • 1 стапче цимет или 1 лажичка цимет во прав
  • 1/2 л вода

Начин на подготовка:

  1. Ставете ги наведените состојки во блендер и изблендирајте.
  2. Секоја ноќ пијте од овој сок пред да одите на спиење. Многумина кои пробале велат дека се будат со помала тежина!

 

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?