Го измешала ОВА со јаболков оцет и го пиела секое утро – нејзиниот живот се променил! (ВИДЕО)

Го измешала ОВА со јаболков оцет и го пиела секое утро – нејзиниот живот се променил! (ВИДЕО)

Летната сезона започнува, а вашата фигура се уште трпи последици од зимското натрупување масти…Јаболковиот оцет е добро позната намирница со извонредни лековити својства. Ги чисти крвните садови, делува против лошиот холестерол и триглицеридите…

Но, дали со овој природен суплемент се служите правилно и дали ги користите сите негови благодети?

Измешајте јаболков оцет со млака вода и мед, пијте ја оваа мешавина секое утро пред доручек и навистина ќе се уверите во неговата ефикасност – ги топи килограмите како од шега!

Во видеото подолу погледнете како се применува јаболковиот оцет со цел губење килограми, но и одржување на здравјето, правилно и без нус појави.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко