Дињата се гледа дали е сочна уште по кората – со овие трикови нема утка!

Дињата се гледа дали е сочна уште по кората – со овие трикови нема утка!

Летото е период кога сите сакаме да се разладиме со диња или лубеница, но најголемиот проблем е како да ја избереме најсочната. Со оглед на најавените горештини, добро би било да знаете неколку совети за изборот на диња.Сочната диња сјае и има силен мирис.

Сочната диња има златна боја на кората и многу мрежички на неа.

Исто така, дињата, колку е потешка, толку е посочна и побогата.

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text