КРАЛИЦА НА ДЕСЕРТИТЕ: Направете домашна Милка торта (ВИДЕО)

КРАЛИЦА НА ДЕСЕРТИТЕ: Направете домашна Милка торта (ВИДЕО)

Миксот од чоколадни и кремасти вкусови ќе направи да ја засакате тортата на првиот залак.

Состојки:

 • 7 јајца
 • 7 лажици шеќер
 • 7 лажици мелени ореви
 • 7 лажици мелени бисквити
 • 1 лажичка прашок за печиво

Состојки за фил:

 • 7 жолчки
 • 7 лажици шеќер
 • 1 кесичка пудинг од ванила
 • 3 лажици густин
 • 500 мл млеко
 • 200 гр маргарин
 • 50 гр шлаг во прав
 • 1 лажица какао прав
 • 100 гр Милка црно чоколадо со лешници
 • 100 гр Милка бело чоколадо

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕОТО во прилог:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед