Вистински домашен паприкаш (ВИДЕО)

Вистински домашен паприкаш (ВИДЕО)

Подгответе вистински домашен паприкаш, сè меко, фино, се топи во уста…

Состојки:

 • 2 погорлеми главици кромид
 • 700 гр пилешко месо (карабатак, батак, крилца, бело месо)
 • 5 поголеми компири
 • 1 морков
 • 1 бабура пиперка
 • 1 свеж домат
 • магдонос
 • 1/2 шолја масло
 • 1 лажица ситна црвена пипер
 • 2 лажици сув зачин
 • мелен бибер
 • сол
 • вода

Состојки за нокли:

 • 1 јајце
 • 50 мл вода
 • 150 гр брашно
 • прстофат сол

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТво продолжение:

Повеќе на Готви.мк:

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани