Меки кифлички кои се топат во уста

Меки кифлички кои се топат во уста

Направете меки кифлички кои се топат во устата. Вкусни се и лесни, а и ќе рашират преубава арома. Ова е рецептот:

 

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?