Јајца на око цел живот ги подготвувате ПОГРЕШНО: Ова е тајната состојка! (ВИДЕО)

Јајца на око цел живот ги подготвувате ПОГРЕШНО: Ова е тајната состојка! (ВИДЕО)

Овој трик не бара ни време ни труд, а гарантира совршено јајце на око.

И не само што не бара време, всушност ви штеди бидејќи не морате да стоите пред тава и да го чекате моментот за да го превртите јајцето.

Се што треба да направите е јајцето да го ставите во тава. Почекајте околу две минути, додека долната страна не се пропржи. Потоа ставете од прилика лажица вода и веднаш поклопете ја тавата. Пареата ќе го зготви јајцето и за неколку минути ќе биде совршено.

Погледнете го видеото:

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство