Се гледа крајот на невремето – еве кога ќе има промена на времето

Се гледа крајот на невремето – еве кога ќе има промена на времето

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, околу пладне и попладне ќе биде нестабилно облачно со локален пороен дожд и грежи. Кон крајот на денот према четврток се очекува на повеќе места да има поизразена нестабилност која ќе биде проследена со силен пороен дожд, грмежи, засилен ветер и со појава на град, наместа процесите ќе бидат изразени и во форма на невреме.Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 28 до 32 степени.

Во Скопје околу пладне и попладне ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд и грмежи.

Температурата ќе се движи од 16 до 31 степени.

До четврток ќе се задржи нестабилно време, околу пладне и попладне со локален пороен дожд и грмежи со променлив интензитет. Ќе дува засилен северен ветер.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ