ТЕЧНА ДИЕТА: Новата диета по која полуде светот – топи сало на критичните зони

ТЕЧНА ДИЕТА: Новата диета по која полуде светот – топи сало на критичните зони

Наместо да се изгладнувате и да се мачите со тешки и скапи диети, ви нудиме здрава, лесна и течна диета која ќе ви помогне да бидете како топ модел за летото и да го симнете салото од критичните зони.Се што ви треба се неколку пијалоци кои се вкусни и евтини:

ЗЕЛЕН ЧАЈ

Ако пиете зелен чај ќе ослабите во критичните зони. Пијте го наутро и навечер. Ќе ги исфрли сите отрови, ќе го забрза метаболизмот и ќе ги стопи мастите.

ЦЕДЕНИ ПРИРОДНИ СОКОВИ

Одличен избор ако сакате да го исчистите телото од токсини и да внесете витамини. Се препорачува сок од морков и јаболко.

ЦРНО КАФЕ

Кога се пие во умерени количини, црното кафе има многу благодети на телото.Топи килограми, го намалува ризикот од канцер и благотворно делува на телото.

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?