НЕ СЕ ПЕЧЕ, ГОТОВА ЗА 20 МИНУТИ: Кремаста чоколадна торта од само 4 состојки!

НЕ СЕ ПЕЧЕ, ГОТОВА ЗА 20 МИНУТИ: Кремаста чоколадна торта од само 4 состојки!

Ќе уживате во вкусот на овој кремаст десерт…

Состојки:

  • 250 гр мелени бисквити
  • 100 гр путер
  • 400 гр крем
  • 500 гр крем сирење

Начин на подготовка:

  1. Соединете го путерот со лажица крем и растопете го на пареа (или во микробранова). Со оваа мешавина прелијте ги мелените бисквити. Оставе во фрижидер да стегне.
  2. Останатиот крем измешајте го со сирење и разматете го со миксер. Добиената смеса исто така оставете ја во фрижидер. Извадете ја смесата од кекс, ставете ја во калап и израмнете ја. На основата ставете смеса од крем и сирење и добро распоредете ја.
  3. Оставете ја тортата во фрижидер за смесите да се спојат.

Послужете и уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)