Кикирики може да одгледувате и дома – Не е тешко!

Кикирики може да одгледувате и дома – Не е тешко!

Изберете непечени кикирики, засадете ги и ќе имате постојано вкусни кикирики дома.Секогаш ќе имате мезе, кое се одгледува брзо и лесно.

Еве како:

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате