И РУЧЕК И САЛАТА: Летен вкус кој не се заборава

И РУЧЕК И САЛАТА: Летен вкус кој не се заборава

 Ако измешате карфиол и брокула, ќе добиете летен ручек за топ форма, со супер вкус.

Состојки:

  • 500 гр брокула
  • 500 гр карфиол
  • 300 гр печурки
  • 3 чешниња кромид
  • 4 домати
  • 4-5 лукчиња
  • маслиново масло и зачини

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука