Десерт за 5 минути: Најбрзиот колач со јагоди – ЕВТИН И ВКУСЕН

Десерт за 5 минути: Најбрзиот колач со јагоди – ЕВТИН И ВКУСЕН

Јагодите сега ја намалија и цената, превкусни се и освежителни, а ако сакате да ги употребите за супер десерт, тогаш ви нудиме колач готов за пет минути.Ова е се што ви е потребно и начинот на подготовка:

 

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед