УХМР со лоши вести за новата работна недела

УХМР со лоши вести за новата работна недела

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, околу пладне и попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и североисточните предели. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.Минималната температура ќе се движи од 9 до 15, а максималната од 24 до 31 степен.

И во Скопската котлина попладне ќе биде нестабилно со услови за локален пороен дожд и грмежи. Темпратурата ќе се движи од 13 до 30 степени.

До четврток времето ќе се задржи нестабилно, околу пладне и попладне ќе биде со локална појава на пороен дожд и грмежи со променлив интензитет. Во четврток ќе дува засилен северен ветер, а од втората половина на денот ќе настапи постепена стабилизација на временската состојба.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса