НАЈЕДНОСТАВЕН РЕЦЕПТ: Турски леб кој не се меси (ВИДЕО)

НАЈЕДНОСТАВЕН РЕЦЕПТ: Турски леб кој не се меси (ВИДЕО)

Овој леб ќе го направите многу лесно, а за вкусот ќе раскажувате…За овој леб ќе ви бидат потребни многу малку намирници, но и малку време.

Подгответе остро брашно, малку сол и шеќер, квасец, вода, сусам и ким.

Брашното, солта, шеќерот и водата измешајте ги во еден сад. Оваа смеса не се меси.

Во видеото погледнете ги деталните инструкции за подготовка, ќе се уверите дека е многу лесно и едноставно да направите турски леб.

Посипете го тестото со сусам и ким, испечете и послужете.

Целото семејство ќе ужива во единствениот вкус…

Уживајте!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта