Оваа билка е еликсир на животот – не знаете колку е здрава

Оваа билка е еликсир на животот – не знаете колку е здрава

Иако знаеме дека босилекот е здрав, не знаете колку оваа билка му помага на телото.Има позитивно дејство и на умот и на телото, ја нарекуваат еликсир на животот, и се препорачува во исхраната.

Го намалува стресот, го јакне имунитетот, помага за проблеми со притисокот и шеќерот, и добра е за лекување на сите респираторни болести и бактерии.

Често ја ставаат во сирупи и лекови поради благотворните дејства.

Има витамин Ц и антибиотски дејства, па се користи и за прочистување на белите дробови кај пушачите.

Ги чисти и отровите.

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

singlepost_text