БРЗ ОВОШЕН СЛАДОЛЕД – децата сакаат репете, многу е евтин

БРЗ ОВОШЕН СЛАДОЛЕД – децата сакаат репете, многу е евтин

Направете брз овошен сладолед за сите сетила, кој децата особено го обожаваат.

Сосотјки:

  • 1 пакување плазма
  • неколку малини
  • 2 банани

 

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате