Наутро сонце, потоа силно невреме – не излегувајте ако не морате

Наутро сонце, потоа силно невреме – не излегувајте ако не морате

Времето денеска во Македонија ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и град. Се очекува на места да наврнат над 35 л/м2 дожд. Во вечерните часови врнежите ќе престанат.

Утринската температурата ќе се движи од 12 до 18, а дневната температура од 23 до 30 степени.

Во Скопје ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд и грмежи. Ова ќе биде трет ден по ред со голема нестаблност на временските услови во глвниот град.

Утринската температура ќе достигне до 15, а дневната температура ќе достигне до 29 степени.

Во недела попладне на повеќе места ќе има пороен дожд и грмежи и ќе дува умерен јужен ветер. Потоа во првите денови од наредната недела повторно во попладневните часови ќе има појава на нестабилност, но ќе биде полокализирана и повеќе ќе биде застапена во планинските предели.

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате