Дали ја правите ОВАА ГРЕШКА кога јадете јагоди?

Дали ја правите ОВАА ГРЕШКА кога јадете јагоди?

Поради ова јагодите веќе не се здрави!

Сите знаеме дека овошјето е здраво, но понекогаш дури и најздравата намирница успеваме да ја уништиме и претвориме во не баш здрав оброк.

Имено, колку пати сте јаделе јагоди во комбинација со шеќер? Многу пати. Со тоа додавате и непотребни калории, поради што јагдоите престануваат да бидат една од најздравите намирници на светот.

И потоа веќе не можат да дојдат до израз сите позитивни страни и бенефити кои овошјето ги има на нашето здравје.

Секоја лажичка шеќер се дополнителни 16 калории, и тоа можеби не звучи многу, но некои луѓе не додаваат само лажичка, туку повеќе. И тоа е огромна грешка.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед