Решена мистеријата – Еве како да одите на одмор, а цвекињата сами да се наводнуваат

Решена мистеријата – Еве како да одите на одмор, а цвекињата сами да се наводнуваат

Читател на Gotvi.mk ни испрати корисен совет за сите читатели со кој безгрижно ќе ги поминувате викендите и летниот одмор без да се оставате обврска некому редовно да ги полева вашите цвеќиња.

Тие ќе бидат континуирано наводнувани, а ќе примаат онолку вода колку што им е неопходно. Тајната се состои во празно шише кое е наполнето со вода. Прабите неколку дупки на капачето и шишето го ставате во земјата со грлото надоле. Еве како:

П.С. Рекламата за Coca Cola е гратис, можете со какво било шише да го направите овој импровизиран систем за наводнување 🙂

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text