Од попладнево пресврт со времето – лоши вести за викендот

Од попладнево пресврт со времето – лоши вести за викендот

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло. Во попладневните часови ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи.Утринската температура ќе се движи од осум до 14, а дневната од 27 до 34 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност во текот на денот и со слаб ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе достигне до 32 степена.

Позначајно дестабилизирање на времето ќе има од петок попладне па во наредните денови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, појава на град и засилен ветер, особено в петок вечер и в сабота околу пладне и попладне.

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?