Торта од пудинг, кекс и кокос – нема печење, нема мачење, што повеќе?

Торта од пудинг, кекс и кокос – нема печење, нема мачење, што повеќе?

Направете брза торта за горештините, за која нема пешење, мачење и стоење долго во кујната.

Состојки:

 • 1 л млеко
 • 2 кеси пудинг од ванила
 • 250 гр шеќер
 • 3 кеси ванилин шеќер
 • 1 чоколада за готвење
 • 200 гр мелени лешници
 • 200 гр мелени кекси
 • 200 гр кокос
 • 1 пакување кекси
 • 2 кеси шлаг
 • 250 гр маргарин

Подготовка:

 1. Во млекото се разматува пудингот, а останатиот се вари на вообичаен начин, со шеќерот.
 2. Додајте во оладениот фил, маргарин и ванилин шеќер, па замесете и поделете на три дела. Во првиот дел се става растопена чоколада, во вториот лешници, во третиот кекс и кокос.
 3. Кекс, чоколаден фил, кекс, фил со лешници, кекс кокос фил и шлаг. Така наредете ја тортата и ставете ја во ладилник.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед