СЕ ПРАВИ ЗА 5 МИНУТИ, СЕ ЈАДЕ ЗА 2 СЕКУНДИ: Овој сладолед е толку вкусен

СЕ ПРАВИ ЗА 5 МИНУТИ, СЕ ЈАДЕ ЗА 2 СЕКУНДИ: Овој сладолед е толку вкусен

Направете сладолед за пет минути. Има супер вкус, се јаде за секунда.

Состојки:

  • 4 јајца
  • 6 лажици шеќер
  • 1 кеса шлаг
  • 1 млеко
  • арома по избор

Подготовка:

  1. Изматете ги сите состојки освен шлагот, тој се мати посебно. Спојте ги смесите и ставете арома по вкус.
  2. Ставете во ладилник и уживајте.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

 

 

 

 

singlepost_text