Се топи во уста: Домаќинките полудеа за оваа тава со компири

Се топи во уста: Домаќинките полудеа за оваа тава со компири

Направете совршен компир деликатес, се топи во уста, меко е и превкусно.

Состојки:

  • 3-4 компири
  • 300 гр кашкавал
  • 300 гр шампињони
  • 200 гр колбаси
  • 100 гр маргарин
  • масло
  • зачини

 

 

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите