Освежувачки овошни ражничи

Освежувачки овошни ражничи

Воодушевете ги блиските со фантастично витаминско освежување!

Состојки:

  • јагоди
  • јаболка
  • кумкват
  • портокал
  • свежо нане

Начин на подготовка:

  1. Наредете парчиња овошје на стапчиња и додајте листови нане кои на овошјето му даваат посебен вкус.
  2. Овошните ражничи изгледаат многу убаво и освежуваат. Како намирници можете да искотисите и други овошја.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед