Ставете компир на лице – оваа маска е толку моќна што сите љубоморно ја кријат

Ставете компир на лице – оваа маска е толку моќна што сите љубоморно ја кријат

Компирот не е само за јадење, тој има голема намена во секојдневниот живот. Компирот можете да го ставите на лице и да имате совршена кожа.Може да измешате компир и лимон. СОк од пола лимон и компир се ставаат во блендер, па се става на лице смесата и се остава 20 минути. Потоа се плакне со ладна вода.

Исто така, може да смешате и комир и краставица, па да ја оставите смесата 25 минути на лице.

Ефектите генијални, пробајте и уверете се.

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?