КОМПИР ДЕЛИКАТЕС: Го викаат тркало на среќата, еве што е тајната

КОМПИР ДЕЛИКАТЕС: Го викаат тркало на среќата, еве што е тајната

Од компир никогаш доста, а сега можете да направите нешто ново и вкусно. Ќе заборавите на пржен, печен компир, мусака или варени компири.Направете чипс со кечап, кашкавал, салама или она што вас ви душа сака.

Ова е рецептот:

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате