Продолжен викенд – Еве ги морските температури на омилените туристички места

Продолжен викенд – Еве ги морските температури на омилените туристички места

Претстојниот викенд дел од граѓаните можеби ќе се решат да го поминат на некое од на поблиските или пооддалечените туристички места.

Готви.мк ви открива какви се очекува да бидат температурите на Егејското, Јадранското, Јонското и Црното море.

Јадранско море:

Албанија 20 – 22 °C

Босна и Херцеговина 20 – 22 °C

Хрватска 20 – 24 °C

Црна Гора 20 – 23 °C

Словенија 18 – 24 °C

Егејско море:

Грција 20 – 22 °C

Турција 19 – 23°C

Јонско Море

Грција 20 – 22°C

Црно море

Бугарија 17 – 21°C

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината