Слатки „поховани“ пуканки, крцкави и неодоливи (ВИДЕО)

Слатки „поховани“ пуканки, крцкави и неодоливи (ВИДЕО)

Рецептот кој ќе го освои срцето на секој љубител на слатки…

Состојки:

  • 5 лажици путер
  • 5 лажици шеќер
  • 3 лажици павлака

Начин на подготовка:

  1. Смесата згответе ја додека ги подготвувате пуканките во друго тенџере. Кога ќе бидат готови, прелијте со подготвениот сос. 
  2. Направете смеса која ќе ја ставите во калапи за мафини и оставете да отстои еден час. 
  3. Потоа, моделираните пуканки натопете ги во топло чоколадо, а потоа во шарени трошки, како на видеото.

 

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)