Полнето лиснато тесто – ќе го направи секој а делува МАХЕРСКИ

Полнето лиснато тесто – ќе го направи секој а делува МАХЕРСКИ

Направете деликатес од кој ќе замириса целата кујна и домот. Лиснато тесто полнето со павлака за готвење и лукче. Запечено и крцкаво, навистина неодоливо.

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text