По руска традиционална медицина: Исчистете го црниот дроб со грозје!

По руска традиционална медицина: Исчистете го црниот дроб со грозје!

Со оваа постапка се елиминираат отровите во организмот и се врши целосна детоксикација.

За овој рецепт за целосно чистење на црниот дроб, па и целиот организам, од големо значење е сувото грозје кое ќе го користите да биде органско.

Зрната не треба да бидат ни премногу меки, ни премногу тврди.

Во сад натопете суво грозје со топла вода и оставете да отстои околу 10 минути. Потоа под млаз вода измијте го сувото грозје.

Потоа, грозјето потопете го во вода на собна температура. Оставете го да отстои 24 часа, а потоа консумирајте го сокот и сувото грозје секое утро.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко