ВИДЕО: Исчистете ги загорените тенџериња со две состојки кои ги имате во својата кујна

ВИДЕО: Исчистете ги загорените тенџериња со две состојки кои ги имате во својата кујна

Сигурно многу домаќинки мака мачат со тенџерињата кои е навистина тешко да се измијат откако јадењето кое го зготвиле ќе загори на дното.Еден компир може да ги замени сите детергенти во вашата кујна, и да ги исчистите и светнете вашите тави и тенџериња. Еве што треба да направите…

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате