ШАРЕНО ПОЛЕ – на оваа пита и нема рамна

ШАРЕНО ПОЛЕ – на оваа пита и нема рамна

Оваа пита со вкусот и изгледот ги надминува сите други. Се вика шарено поле, а се прави со многу зеленчук и е навистина неодолива.Ова е се што ви е потребно, како и начинот на подготовка:

 

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука