Wet spider web on an early morning at the Torronsuo Swamp in Finland. Sunlight hits the water drops on the web.

Нема веќе да видите пајак дома – со евтина намирница кажете збогум на инсектите

Со цитрон може да кажете збогум на инсектите. Ако и вие имате проблеми со пајаците по дома, кои секогаш наоѓаат место во некое ќоше, ние имаме супер трик за вас.Ви треба цитрон. Секој пајак не може да го поднесе мирисот на цитрон, па затоа исечкајте неколку парченца и менувајте ги на ќошевите на неколку дена.

Пајаците буквално ќе ги нема.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите