Мус за 5 минути од две магични состојки! (ВИДЕО)

Мус за 5 минути од две магични состојки! (ВИДЕО)

Мус кој не бара многу време за подготовка, а кога ќе го пробате ќе сфатите зошто го нарекуваат храна на боговите.

Овој мус стана хит на интернет, а вие можете да го подготвите за неколку минути.

Растопете чоколадо на пареа, подгответе леблебии додека правите снег од белки.

Измешајте ја смесата со растопеното чоколадо и додајте чили и леблебии.

Едноставноста на подготовката ќе ве воодушеви исто колку и вкусот на овој десерт.

Погледнете ги инструкциите за подготовка во видеото:

Поврзани вести на Готви.мк

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула