(ВИДЕО) Цеца со одлична линија – Еве ја нејзината диета

(ВИДЕО) Цеца со одлична линија – Еве ја нејзината диета

Фолк пејачката од Србија, Цеца Ражњатовиќ деновиве можеме да ја видиме со најдобра линија до сега. Таа на својот Instagram објави видеа и фотографии на кои таа блеска и е слаба како во најдобрите времиња.

A post shared by CECA (@craznatovic_official) on

Atmosfera na pauzi snimanja. Hvala @neshmusic 😘

A post shared by CECA (@craznatovic_official) on

Но, Цеца за српските медиуми откри и која и е омилената храна и како успева да ја одржи својата линија.

Таа вели дека генетски не е склона кон дебелеење и додава:

„Кога трпезата ја подготвувам јас на неа има само месо и салати. Голем љубител сум на месо. Најчесто нарачувам добро печен бифтек со зеленчук на скара и тоа само во ресторани каде ми е проверено дека добро го приготвуваат. На моја страна е и фактот што најголем број од диетите се базираат на месо и свежи салати. Дури неколку пати се обидов да воведам начин на искрана кој се базираше на барено месо и риба“.

Исто така, пејачката објаснува дека не е љубител на тестенини и леб, а кога станува збор за омилени десерти, обожава овошни торти. Чоколадите не и се често на менито бидејќи спаѓаат во потешката храна, изјавила Цеца за локалните медиуми.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

ФОТО: Telegraf,rs

singlepost_text