УХМР најави голем пресврт со времето – за денеска пак дожд

УХМР најави голем пресврт со времето – за денеска пак дожд

Времето во Македонија ќе биде променливо и од пладне ќе има повремени врнежи од дожд, особено во крајните западни и источни делови, на места проследени со ретки грмежи и краткотрајно со пороен интензитет. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието и засилен северен ветер.Утринската температура ќе се движи од седум до 13 степени, а дневната од 19 до 23 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно. Ќе дува умерен засилен северен ветер.

Утринската температура ќе достигне до 12, а дневната до 22 степени.

Потоа до средината на работната недела ќе преовладува постабилно време, а мали услови за појава на пороен дожд со грмежи ќе има само за југот од земјата. Дневната температура ќе биде во постојан пораст. Од четврток на повеќе места температурата ќе надминува 30 степени.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?