ВКУСНО ОСВЕЖУВАЊЕ: Подгответе совршено „ајс кафе“

ВКУСНО ОСВЕЖУВАЊЕ: Подгответе совршено „ајс кафе“

Ледено кафе може да направите и сами, без да посетувате скапи кафулиња. Со само две состојки направете фантастично освежување.

Состојки:

  • кафе
  • сладолед од ванила

Начин на подготовка:

  1. Подгответе кафе какво што најмногу посакувате и оставете го во фрижидер добро да се излади. Во фрижидер ставете и проѕирни високи чаши во кои ќе го послужите кафето.
  2. Во чаша ставете прво топче сладолед, а потоа прелијте го со кафе. По желба може да додадете и мраз, а за украс шлаг.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?