Најздравиот десерт: Кокос топчиња од само 2 состојки!

Најздравиот десерт: Кокос топчиња од само 2 состојки!

Веројатно секој кој сака слатки се грижи за вишокот килограми, поради шеќерот во сите десерти. Поради тоа ви донесуваме рецепт за најздравите кокос топчиња кои можете да ги јадете без грижа на совеста.

Состојки:

  • 50 гр кокос
  • 1 банана

Начин на подготовка:

  1. Бананата изгмечете ја со вилушка и додајте 40 гр кокос, добро да се соедини. Од смесата правете топчиња и извалкајте ги во остатокот од кокосот. Ставете ги во фрижидер добро да стегнат.

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате