БРЗА ПОДГОТОВКА, БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Чизкејк со бело чоколадо и малини (ВИДЕО)

БРЗА ПОДГОТОВКА, БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Чизкејк со бело чоколадо и малини (ВИДЕО)

Ова ќе биде еден од највкусните чизкејк десерти кои некогаш сте ги пробале.

Облиците од срца на врвот го прават идеален за заљубени, но совршен е и за било кој друг гостин, како и за домашните.

Бидејќи се користи бело чоколадо, не само што има неверојатен вкус, туку и нема потреба за желатин.

Овој колач е едноставен и брз за подготовка и може да се направи со свежи или замрзнати малини.

Може да се користи чоколаден кекс за кора, но и било кој друг вид сладок кекс.

Деталните инструкции погледнете ги во видеото во прилог:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко