Не чека уште дожд па пресврт со времето

Не чека уште дожд па пресврт со времето

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, околу пладне и попладне со повремен дожд, особено во крајните западни и во источните делови, на места проследени со ретки грмежи. Ќе дува умерен, долж Повардарието и засилен северен ветер.Утринската температура ќе се движи од седум до 12, а дневната од 16 до 23 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен, повремено засилен северен ветер.

Утринската температура до 10, а дневната температура ќе достигне до 22 степена.

Во недела попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со краткотраен пороен дожд и грмежи. Стабилизирање на времето со постепен постепен пораст на дневната температура ќе има од понеделник. Значително потопло, со температури околу 30 степени се очекува кон срединатана наредната седмица.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

singlepost_text