ПРЕЛИВ ЗА ПИТА – ако сакате пита како од пекара, тајната е откриена!

ПРЕЛИВ ЗА ПИТА – ако сакате пита како од пекара, тајната е откриена!

Направете совршен прелив за пита, со која тестото ќе има неодолив шмек и ќе биде крцкаво и вкусно.

Состојки:

  • 7 лажици брашно
  • 1 квасец
  • 2 шолји млеко
  • 1 шолја масло
  • сол и шеќер

Подготовка:

  1. Измешајте ги состојките и премачкајте ја питата која ја правите, без разлика дали со готови кори или месена.
  2. Ќе биде превкусна!

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?