Кифлички Маргаритки – толку вкусни а лесно се прават

Кифлички Маргаритки – толку вкусни а лесно се прават

Сите сакаме вкус на совршено пециво, а ова ќе ви го одземе здивот. Направете кифлички маргаритки од кои нема насит.Видеото ќе ви покаќе се што ви е потребно и како се спрема:

 

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко