И денеска невреме – еве до кога ќе врне и грми

И денеска невреме – еве до кога ќе врне и грми

Времето во Македонија ќе биде облачно и посвежо со пообилни врнежи од дожд, особено во јужните делови каде што се очекува и појава на грмежи. Ќе дува умерен северен ветер.Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 15 до 22 степена.

Во Скопје слично време, променливо облачно и нестабилно, во попладневните часови со врнежи од дожд. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе достигне до 22 степена.

Во текот на наредните денови ќе се задржи попладневната нестабилност и ќе дува претежно северозападен ветер. Во недела малку покачување на температурата и почести сончеви периоди, а од понеделник не се очекуваат врнежи. Температурата ќе достигне до 27 степени.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите