Повторно силно невреме – лоши вести за неработниот ден

Повторно силно невреме – лоши вести за неработниот ден

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно, со услови за локално невреме, појава на град и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од девет до 16, а дневната од 15 до 23 степени.Во Скопје ќе биде променливо облачно и нестабилно особено во попладневните часови, со пороен дожд и грмежи. Температурата ќе биде од 13 до 22 степена.

До сабота подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на серија влажни воздушни бранови, променливо облачно во попладневните часови, нестабилно, со поројни врнежи од дожд и грмежи.

В четврток ќе биде облачно преку целиот ден и се очекуваат пообилни врнежи од дожд, особено во јужните делови. Температурата ќе се движи од 14 до 21 степен. В петок и сабота врнежите ќе бидат полокализирани, преку денот ќе има и сончеви периоди, но ќе дува засилен северен ветер.

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text