Боров полен – магичен прав, ЦАР НА ЗДРАВЈЕТО

Боров полен – магичен прав, ЦАР НА ЗДРАВЈЕТО

Боровиот полен е магичен жолт прав кој е цар на здравјето. Содржи многу биоактивни хранливи материи и аминокиселини и протеини. Добар е за детоксикација, чистење на организмот, инфекции, болки во зглобовите и мускулите…Еве за што се помага:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Senigallia – Хотел, бар и ресторан кој стана уште едно обележје на Скопје

Дохранување на вашето бебе – Прочитајте искуство и совети од родители

Грижете се за здравјето на бебето: Еве што треба да јадат трудниците

ФОТО: Еве како ќе се вика петтото дете на Џејми Оливер

ФОТО: Џејми Оливер е татко за пример

Зошто се прават мекици и зошто мајките не се присутни?

Северина држи диета кога е бремена – Еве која

ВИДЕО: Кои се 10 најважни намирници за бебињата

Преслатко: Реакција на бебиња кога за прв пат пробуваат сладолед (видео)

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

ВИДЕО: Вистинска „магија“ со која ќе ги воодушевите децата – ви треба лубеница