Пилешка салата со еден додаток кој ја прави СОВРШЕНА – ова е тајната

Пилешка салата со еден додаток кој ја прави СОВРШЕНА – ова е тајната

Сите уживаме во вкусна пилешка салата но со еден додаток е повеќе од совршена:

Состојки:

  • 350 гр пилешко
  • 200 гр павлака
  • 150 гр мајонез
  • 1 лажица сенф
  • 4-5 кисели краставички
  • 100 гр кикиритки
  • 100 гр сусам

 

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?