ЛЕОПАРД КОЛАЧ: Вистински хит на интернет! (ВИДЕО)

ЛЕОПАРД КОЛАЧ: Вистински хит на интернет! (ВИДЕО)

Изгледа навистина феноменално, а има прекрасен вкус.

Не ви е потребна посебна кулинарска вештина за да го направите овој колач.

Се работи за тн. млечен сладок леб кој оди со шолја млеко или кафе. Освен класичните состојки – брашно, путер, шеќер, млеко и квасец, ќе ви биде потребно и квалитетно какао.

Погледнете ги сите фази за изработка на овој атрактивен колач:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text