Како да се решите од мачнината? Што се случува со вашето тело кога ќе се прејадете!?

Како да се решите од мачнината? Што се случува со вашето тело кога ќе се прејадете!?

Колку често ви се случило да ве излажат гладни очи, па се прејадувате и не знаете како да се решите од мачнината и надуеноста.

Како да ги избегнете стомачните тегоби?

Лажичка сода бикарбона или јаболков оцет се сигурни „лекови“ против мачнина.

Разматете ги во чаша вода и испијте ги после прејадување.

Последиците од прејадување можете да ги излечите и со помош на лимон. Исцедете лимон во чаша вода и испијте ја течноста. Со ова ја поттикнувате работата на дигестивниот систем и помага при разградување на храната.

А еве што му прави прејадувањето на вашето тело:

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text