ПИЦА ПЕРНИЧИЊА: Вкусен фил, растопен кашкавал, топло и крцкаво

ПИЦА ПЕРНИЧИЊА: Вкусен фил, растопен кашкавал, топло и крцкаво

За сите љубители на пица, ова е совршен рецепт за вас.Направете пица перничиња, кои се меки одвнатре, крцкави однадвор, полни со фил.

Ова е се што ви треба и начинот на кој се подготвуваат:

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

 

singlepost_text